Владица Брдаровски во тимот на колото во косовската Суперлига

Македонскиот интернационалец Владица Брдаровски игра одлично за косовска Дрита и тоа му донесе ново место во тимот на колото.

Откако пред неколку кола беше меѓу најдобрите, бекот е во идеалниот тим на 18-тото коло во косовскиот фудбалски шампионат. Дрита е моментално најдобра екипа во косовското првенство и е лидер со два бода повеќе во однос на Балкани.

Владица Брдаровски во текот на летниот преоден рок се пресели во Дрита од редовите на македонски Вардар.