ВИДЕО: Вилијамс беше подготвен за тепачка, но се воздржа кога го виде Ериксен

Брендон

Младиот Брендон Вилијамс имаше жесток дуел со Кристијан Ериксен, кој можеше да ескалира во инцидент на теренот. 

Брентфорд запиша победа на гости кај Норич Сити, што беше причина за нервозата кај дефанзивецот. При еден фаул, тој беше подготвен да се пресмета со својот ривал, но кога виде дека се работи за Данецот, се воздржа и со насмевка продолжи да игра.

Ериксен се врати на терените и го одигра целиот натпревар на „Кароу Роуд“.

Состави

Dean Smith

4-1-4-1

    Thomas Frank

    4-4-2