ВИДЕО: Вила води во Манчестер, Гвардиола со главоболки по првиот дел

Сити

Астон Вила поведе на гостувањето кај Манчестер Сити и го шокира лидерот во Премиер лигата.

Бранителот на тронот во Англија мора да прави пресврт, ако сака одново да се радува на трофејот. По една акција на левата страна, Мети Кеш се најде на вистинското место и со глава донесе предност за гостите.

  • Голот на Мети Кеш против Манчестер Сити: 

Ливерпул на домашен терен игра за три бода против Вулверхемптон, а ќе чека лош настап на „граѓаните“ во последното коло.

Состави

Пеп Гвардиола

4-3-3

    Стивен Џерард

    4-3-2-1