ВИДЕО: Виетнам го преслика ремек-делото на Бразил и Роналдо од 2002 година

Репрезентативците на Виетнам на натпреварот против Курасао во финалето на Кингс Купот постигнаа вистински мајсторски погодок кој е налик на оној на Роналдо на СП во 2002 година.

Пам Дуц Хуј во 84. минута стрелаше за 1-1, а кога двата гола ке се споредат, овој погодок е ист како тој на Роналдо на првенството во Кореа и Јапонија

Коментаторот „полуде“ на голот на Виетнам, со кој фудбалерите се спасија од пораз, а потоа успеаја да победат во мечот по изведување на пенали.