ВИДЕО: Секси Бразилки го претставија дресот на Атлетико Минеиро

Кога бразилски клуб ги претставува своите дресови, тогаш неминовно е присуството на прекрасни девојки. Бразилскиот великан Атлетико Минеиро одлучи тоа да го направи со стил, а црно-белиот дрес го претставија згодни девојки во секси издание. Одржана е комплетна модна ревија, во која освен прекрасните девојки, на пистата продефилираа и првотимци на клубот, меѓу кои беше и Робињо.

Во продолжение погледнете го видеото од прекрасно креираното претставување на боите на клубот. Дефилето на прекрасните бразилки започнува по 21. минута.