ВИДЕО: Костовски не успеа да го расипе дебито на Валдес

Шпанскиот голман, Виктор Валдес, вчера го имаше своето деби во новата екипа, Стандард од Лиеж. Токму нашиот Костовски, со Леувен, беше првиот тест за Шпанецот.

Сепак, Стандард забележа сигурна победа (0-2), а некогашниот шпански репрезентативец ја оствари својата прва победа со новата екипа и тоа без примен гол. 

Погледнете како Валдес се спротистави на Костовски и нападот на Леувен: