ВИДЕО: Велковски не настапи, Муриќ донесе стартна победа за Ријека

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски не настапи во стартната победа на Ријека во хрватскиот фудбалски шампионат. На „Рујевица“ падна Вараждин со 2-1, а двата гола за победничката екипа ги постигна Роберт Муриќ

Без победник заврши дуелот меѓу Горица и Интер Запрешиќ (1-1).

  • Ријека - Вараждин 2-1:

  • Горица - Интер Запрешиќ 1-1:

Хајдук и Истра 1961 в недела од 20:30 часот го играат последниот натпревар од првото коло на првенството на светскиот вицешампион.