ВИДЕО: Велемајсторија на Рашфорд, со еден потег „скрши“ две кичми и го матира Лидс! 

Екипата на Манчестер Јунајтед има сигурни 2-0 по првите 45 минути од дуелот со поранешниот голем ривал во Премиер лигата, Лидс Јунајтед. 

Англискиот гигант во овој момент го игра вториот контролен натпревар од турнејата во Австралија и лесно го скрши отпорот на тимот на Марсело Биелса. За 1-0 се погрижи суперталентот Гринвуд, додека вториот гол беше вистинско ремек-дело на англискиот репрезентативец Маркус Рашфрод. 

  • Погледнете како Рашфорд со еден потег „скрши две кичми“ и го матира Касиља: