ВИДЕО: ВАР поништи гол на Палмеирас, Сколари сакаше да ја повлече екипата

Трофејниот бразилски тренер Луис Фелипе Сколари беше во центарот на вниманието на големото градско дербимеѓу Палмеирас и Сао Паоло во рамките на 15. коло на Паулиста шампионатот на Бразил. Имено, тренерот на „зелените“ им нареди на своите фудбалери да го напуштат теренот, откако ВАР-технологијата поништи гол на Палмеирас за милиметарски офсајд.

Сепак, искусниот тренер се смири и со помош на асистентите донесоа одлука натпреварот да продолжи.

  • Реакцијата на Сколари по поништениот гол на Палмеирас: 

Натпреварот заврши 0-0, а по изведувањето на пенали славеше Сао Паоло со 4-5.

  • Извештај од натпреварот: