ВИДЕО: Ван Дајк и Де Брујне заборавија на ривалството и лудо се забавуваа на Ибица

Сити Ливерпул

Манчестер Сити и Ливерпул се големи ривали во Премиер лигата. Во изминатите неколку сезони тие две екипи се при самиот врв на табелата и постојано водат битка за големите трофеи.

Нивното ривалство е ставено на страна за време на летниот период. Доказ за тоа е следното видео на кое Вирџил Ван Дајк и Кевин Де Брујне се забавуваат на Ибица. Тие двајца се големи пријатели надвор од теренот, па не пропуштија прилика да поминат дел од летниот одмор заедно.

Фудбалерите ги користат последните слободни денови, пред да се вратат на тренинзите, во пресрет на новата напорна сезона во англискиот шампионат.