ВИДЕО: Ван-Бисака направи глупост и со брутален старт заработи црвен картон

Ван Бисака

Арон Ван-Бисака го расипа одличното издание на Манчестер Јунајтед во првиот дел против Јанг Бојс.

Десниот бек на гостите направи непромислен старт и заслужено беше исклучен. Кога се обидуваше да ја стигне топката, нагази на ногата на противничкиот фудбалер и го заврши настапот на овој меч.

  • Црвениот картон на Ван-Бисака против Јанг Бојс: 

За среќа на Оле Гунар Солскјер, Кристијано Роналдо погоди на почетокот и обезбеди минимална предност по воведните 45 минути.

Состави

David Wagner

4-4-2

    Ole Gunnar Solskjaer

    4-4-2