ВИДЕО: Урнебесни реакции на Невил и Карагер при головите на „Олд Трафорд“

Карагер

Манчестер Јунајтед пропушти шанса да му го нанесе првиот сезонски пораз на Ливерпул во Премиер лигата и ремизираше пред својата публика на „Олд Трафорд“.

Поранешните играчи на двата тима Гери Невил и Џејми Карагер се најдоа во центарот на вниманието на фановите по мечот. Сега тие имаат друга улога и се дел од коментаторската екипа на „Скај Спортс“.

Тоа не ги спречи да се израдуваат заедно со својот поранешен тим, а во меѓувреме и да се „пецнат“ меѓусебно.

Погледнете ја нивната реакција при головите на Рашфрод и Лалана: