ВИДЕО: Украинците ја исвиркуваа српската химна и им порачаа: „ Руска к**ва“!

Фудбалската репрезентација на Србија немаше добар пречек во Украина. Домашните фанови со огромни свирежи ја пречекаа химната на противникот, а потоа започнаа и навредите.

По исвиркувањето, од трибините започнаа да скандираат „Руска к**ва“, а подигнато беше и знаме на Хрватска. Се разбира, Украинците ова го направија заради добрите односи на Србија со Русија, која долги години им е најголем непријател. 

По првиот дел домашните фудбалери имаат водство од 2-0, откако српската мрежа двапати ја затресе Виктор Циганков.

Европско првенство, Квалификации, Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 УкраинаУкраина 4 3 1 0 8:1 7 10
2 ЛуксембургЛуксембург 4 1 1 2 4:5 -1 4
3 СрбијаСрбија 2 3 1 1 1 5:7 -2 4
4 ПортугалијаПортугалија 1 2 0 2 0 1:1 0 2
5 ЛитванијаЛитванија 1 3 0 1 2 3:7 -4 1