ВИДЕО: Украинците ја исвиркуваа српската химна и им порачаа: „ Руска к**ва“!

Фудбалската репрезентација на Србија немаше добар пречек во Украина. Домашните фанови со огромни свирежи ја пречекаа химната на противникот, а потоа започнаа и навредите.

По исвиркувањето, од трибините започнаа да скандираат „Руска к**ва“, а подигнато беше и знаме на Хрватска. Се разбира, Украинците ова го направија заради добрите односи на Србија со Русија, која долги години им е најголем непријател. 

По првиот дел домашните фудбалери имаат водство од 2-0, откако српската мрежа двапати ја затресе Виктор Циганков.

Европско првенство, Квалификации, Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 УкраинаУкраина 7 6 1 0 15:2 13 19
2 ПортугалијаПортугалија 6 3 2 1 14:6 8 11
3 СрбијаСрбија 6 3 1 2 12:13 -1 10
4 ЛуксембургЛуксембург 6 1 1 4 5:11 -6 4
5 ЛитванијаЛитванија 7 0 1 6 5:19 -14 1