Распоред и резултати

Табели

Украинска Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШахтјорШахтјор 18 16 2 0 50:9 41 50
2 Динамо КиевДинамо Киев 2 18 11 3 4 36:12 24 36
3 Зорја ЛуганскЗорја Луганск 1 18 10 4 4 34:16 18 34
4 Десна ЧерниговДесна Чернигов 1 18 10 3 5 29:13 16 33
5 ОлександриаОлександриа 18 10 3 5 23:17 6 33
6 ИличевецИличевец 1 18 5 7 6 17:26 -9 22
7 Колос КовалинкаКолос Ковалинка 1 18 6 2 10 18:31 -13 20
8 SC Dnipro-1SC Dnipro-1 18 5 3 10 18:28 -10 18
9 Олимпик ДонецкОлимпик Донецк 18 5 3 10 16:32 -16 18
10 ЛвивЛвив 18 4 3 11 14:32 -18 15
11 Ворксла ПолтаваВорксла Полтава 1 18 4 2 12 12:33 -21 14
12 КарпатиКарпати 1 18 2 5 11 15:33 -18 11

Pages