ВИДЕО: Тричковски блеска на Кипар, даде хет-трик за АЕК Ларнака

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски игра фантастично во Кипар и уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите играчи во тамошниот шампионат.

Напаѓачот за неговата АЕК Ларнака даде хет-трик, на натпреварот против Енозис, во кој неговиот тим победи со 3-1. Првите два гола паднаа во краток временски интервал, во 8. и 13. минута, а во вториот дел постигна и пенал.

  • Трите гола на Иван Тричковски:

Тричковски во шампионатот на Кипар досега запиша девет постигнати гола.