ВИДЕО: Тричко се разигра и со два гола му пресуди на Анортозис

Иван

Иван Тричковски со два гола учествуваше во победата на АЕК Ларнака на гостувањето кај Анортозис (1-3).

Македонскиот фудбалер на најдобар можен начин го отвори плеј-офот во кипарското првенство. Првиот погодок го постигна од пенал, а во вториот дел со трета реализација во домашната мрежа стави точка на натпреварот.

Првиот гол на Тричковски:

Вториот гол на Тричковски:

Тимот од Ларнака игра во добра серија и има две победи во низа.