ВИДЕО: Тричко даде нов гол, но Богатинов ќе игра во финалето на Купот на Кипар

Иван Тричковски продолжи да дава голови на Кипар за АЕК Ларнака, меѓутоа неговиот тим загуби од Етникос Ахна (1-3) и остана без финале во Купот на Кипар.

Македонскиот напаѓач погоди во 20. минута од пенал, а за Етникос бранеше Мартин Богатинов. Етникос направи пресврт во вториот дел преку Гоба кој даде два гола и еднаш стрелаше Кудобјак.

  • Голот на Иван Тричковски за АЕК Ларнака:

Во финалето на Купот на Кипар, Богатинов и Етникос ќе играат против Омонија.