Трајковски по деби-голот за Хајдук: Сакам уште да стрелам за овој клуб

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски го постигна првенецот во дресот на Хајдук од Сплит и донесе победа против фенерџијата Рудеш (1-0). По тешката победа во ХНЛ-лигата, нашиот репрезентативец истакна дека се радува на постигнатиот гол и сака уште повеќе во мечевите кои следат.

„Најважно е што го добивме натпреварот и со три бода си заминуваме дома. Мора да продолжиме во ритам и да освојуваме бодови, тоа ми е најважно. Среќен сум што го дадов првиот гол за овој клуб и сакам да давам уште многу погодоци. Најважно е што го издржавме притисокот со Рудеш, во следните натпревари мора да реагираме подобро“, изјави Трајковски.

Александар Трајковски игра во се подобра форма за сплитските „били“ и сигурно е дека кај новиот тренер ќе добива повеќе шанса и простор да ги покаже своите способности.

Состави

Mislav Karoglan

4-5-1

    Davor Mladina

    4-3-3