ВИДЕО: Трајковски испрати „бомба“, Алими го искористи отпадокот за деби гол за Македонија

Исник Алими во вистински момент го постигна својот деби погодок во дресот на Македонија.

Нашата најдобра фудбалска селекција од 60. минута бркаше негатива на гостувањето кај Чешка, но не долго,. Членот на Сепси се најде на вистинско место по „бомбата“ на Трајковски која што заврши во стативата и со прецизен удар со глава го израмни резултатот.

Македонија со овој дуел во Чешка ги завршува настапите оваа сезона.
дадасда