Тони Мичковски трето ново име во Саса

Екипата на Саса од Македонска Каменица промовира трето ново име за следната сезона и потпиша договор со Тони Мич

Мичковски е млад и исклучително талентирам фудбалер, роден 2001 година и е поранешен играч на Малеш, Брегалница, Кит-Го и Силекс. Игра на позициите лево и десно крило.

Пред да потпишат со Мичковски, челниците на Саса успеаја да ги договорат и искусниот Бошко Ступиќ, како и младинскиот репрезентативец Грегори Давков.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.