Сампдорија У20

  • Спалети поради прославата против Сампдорија суспендиран на еден меч!

    Фудбалерите на Интер изминатиот викенд со гол во самиот финиш, ја совладаа Сампдорија со 0-1, во натпревар од 5. коло во италијанската Серија А.

  • Сампдорија „раскина“ со Валтер Зенга

    Како и што беше најавено во текот на вчерашниот ден, првиот човек на клупата, Валтер Зенга денес доби отказ од челниците на Сампдорија. Зенга е сменет по лошата серија на Сампдорија и поразот од Фиорентина со 2-0 на домашен терен. Италијанецот беше доведен како замена за Србинот Синиша Михајловиќ, но не успеа да ги повтори резултатите кои ги имаше српскиот тренер, кој летово го презеде кормилото на Милан. На местото на Зенга би требало да дојдe Винченцо Монтела.