Челси

 • Куртоа им се врати на тренинзите

  Белгискиот голман во редовите на Челзи, Тибо Куртоа, во четвртокот го одработи својот прв тренинг со екипата по неколкунеделната пауза поради заработената повреда на менискусот.

 • Жозе Мурињо со нова измама: Ќе биде ли повторно казнет?

  Тимот на Челзи на последниот натпревар во Премиер лигата против екипата на Стоук на клупата го немаше  Жозе Мурињо, заради казната што му ја одреди ФА по натпреварот со Ливерпул, но португалскиот стратег пронајде начин  како да присуствува на тој меч.

 • Зола: Сонувам да бидам тренер на Челзи

  Легендарниот италијански фудбалер, Џанфранко Зола изјави дека сонува еден ден да стане менаџер на Челзи. Маестралниот Зола во периодот додека го носеше дресот на клубот од „Стенфорд Бриџ“ , одигра 312 натпревари и постигна 80 гола.

 • Азар: Ако остане Мурињо, јас го напуштам Челзи?!

  Ако Жозе Мурињо остане менаџер на тимот на Челзи, Белгиецот Еден Азар најави дека ќе ги напушти редовите на актуелниот првак на Англија. Челзи има очаен почеток на новата сезона, моментално е на разочарувачкото 15. место со 14 бода помалку од Манчестер Сити по само 11 одиграни кола. Поради тоа актуелниот менаџер на „лондонските сини“, Жозе Мурињо се наоѓа на излезна врата, но газдата Абрамович се уште има трпение и најверојатно ќе се реши да му даде уште една шанса на Португалецот.

 • Играчите на англискиот шампион „удрија“ по Мурињо

  „Попрво би губел, отколку да победувам со Жозе Мурињо“.

 • Рамирес и Челзи заедно уште четири години

  Фудбалерот на Челзи, Рамирес го продолжи договорот со клубот до 2019 година. Бразилецот во Челзи дојде во 2010 година од Бенфика, а до сега за клубот од „Стемфорд Бриџ“ одигра 241 натпревар.

Pages