Фросиноне

Primary tabs

 • Три клуба од Серија А во трка за потписот на Александар Трајковски?

  Неколку италијански медиуми пишуваат дека постои голем интерес од три клубови од Серија А за услугите на нашиот репрезентативец, Александар Трајковски. „Тутомеркато“ е најконкретен од сите и вели дека Македонецот е најблизу до потпис со екипата во која седум години мина нашиот легендарен капитен, Горан Пандев. 

 • Тренер кој редовно добива откази седна на клупата на новиот калчолигаш

  Новиот член на италијанската елита, Фросиноне соопшти дека нов тренер на тимот е Еузебио ди Франческо, поранешниот предводник на Рома. Ди Франческо потпиша договор до 30 јуни 2024 година со опција за продолжување на соработката на уште една сезона.

 • Неста и Фросиноне не успеаја, Специја слави промоција во Серија А

  Фросиноне, клуб чиј тренер е поранешниот легендарен играч на Лацио, Милан и италијанската репрезентација, Алесандро Неста не успеа да се пласира во елитната категорија на италијанскиот фудбал. Иако победи со 0-1 во реваншот од финалето на плеј-офот за промоција во Серија А против Специја, заради подобриот пласман на Специја во лигата, Фросиноне извиси и ќе игра и следната сезона во Серија Б. 

 • Серија Б е пред последните 90 минути – кој ќе игра во плеј-офот?

  Едно од најтешките, но и најшармантните, второлигашки натпреварувања во Европа дојде до последните 90 минути. Последното коло од италијанската Серија Б ќе ни донесе одговори кој ќе учествува во плеј-офот за Серија А, кој ќе патува во баражот за опстанок, а кој ќе испадне во Трета лига.