Тиквеш претстави уште едно засилување, младиот Костовски доаѓа во Кавадарци

Далибор

Второлигашот Тиквеш продолжи да го засилува тимот во пресрет на новата сезона во ВМФЛ.

Ново име во редовите на кавадарчани е талентираниот Далибор Костовски. Се работи за младински репрезентативец кој е производ на школата на екипата на Вардар.

Изминатите шест месеци 18-годишникот ги мина во редовите на ФК Септември од Бугарија. Тој не доби можност да го продолжи договорот, иако имаше таква опција за наредните 2-3 години. Амбицијата на Тиквеш во новата сезона е да обезбеди прволигашки статус и да заигра во елитата.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.