ВИДЕО: Тесни победи на Порто и Бенфика, Фамаликао и натаму лидер во Примеира

Фамаликао останува лидер во португалската Примеира, откако запиша нова домашна победа, овој пат пред своите гледачи против Белененсес со 3-1.

Дистанцата со Порто и Бенфика останува два бода, бидејќи првакот од Лисабон славеше над Виторија Сетубал со 1-0 со голот на Карлос Винициус, а еден гол го реши и победникот на дуелот Рио Аве - Порто, а го постигна Муса Марега.

  • Рио Аве - Порто 0-1: 

  • Бенфика - Виторија Сетубал 1-0:

  • Фамаликао - Белененсес 3-1:

Стефан Ристовски се очекува да конкурира за настап на натпреварот против Авеш утревечер на гостински терен.