ФОТО: Светот ѝ фати сеир на тимската фотографија на Велс

Велс фотографија

Репрезентацијата на Велс ѝ гостува на Австрија во рамките од второто коло од квалификациите во групата 4. Пред почетокот на натпреварот велшките фудбалери застанаа да се сликаат, а нивната позиција ги изненади сите фотографи од кои произлезе фотографијата од која Интернетот направи сеир.

„Ќе помислите дека после толку голема фудбалска историја, фудбалерите на Велс ќе знаат да застанат за тимска фотографија“ , беше еден од коментарите.

 

Ова не е првпат, велшката репрезентација да го направи истиот лапсус. Погледнете ги доказите за истото: