Сусо по само четири месеци си замина од Вардар

По само четири месеци соработка, Кеба Кебел Сусо, ги напушти редовите на Вардар. Најтрофејниот македонски фудбалски колектив ја оствари зацртаната цел во сезоната и обезбеди опстанок во елитата, а новата сезона во ПМФЛ ќе ја започне со големи промени во играчкиот кадар.

По заминувањето на Глишиќ, Вардар се раздели и со 26-годишниот напаѓач од Гамбија. Сусо во Вардар пристигна во февруари од екипата на Јадран Декани од Словенија, каде постигна 7 голови на 12 натпревари, а претходно во кариерата настапуваше и за екипите на Атард и Викторија Хотспурс на Малта.

Сусо за Вардар одигра 13 натпревари, но не се прослави, бидејќи не постигна ниту еден гол.