ВИДЕО: Судијата „пожолте“ на натпревар во Чемпионшип

Рајан Брустер месецов прејде на позајмица во Свонси, од редовите на европскиот првак Ливерпул. Младиот напаѓач одлично го стартуваше своето „калемење“ во Чемпионшип, со два гола во првите четири настапи. 

Сепак, во викенд натпреварот против Престон се најде во центарот на вниманието, бидејќи му покажа жолт картон на судијата. 

  • Видео од случката: 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Rhian Brewster 'booking' the ref with this much energy after he dropped his cards is brilliant...

A post shared by Sky Sports (@skysports) on

Инаку младиот играч минатата сезона се закити со медал од Лигата на шампионите, иако не одигра ниту минута за Ливерпул.