ВИДЕО: Страшен гол на Јапонецот Митома во Премиер лигата

Јапонскиот фудбалер Каору Митома го одбележа натпреварот меѓу Лестер Сити и Брајтон, со феноменален погодок во мрежата на „лисиците“.

Се играше 27. минута од натпреварот откако си создаде простор по влез од левата страна и феноменално шутира во мрежата на Каспер Шмајхел.

  • Голот на Каору Митома:

Митома се покажува како полн погодок во Брајтон. За фудбалерот тимот плати само три милиони фунти.

Состави

Енцо Мареска

4-3-3

    Roberto De Zerbi

    4-2-3-1