ВИДЕО: Стојановски само што влезе во игра даде гол-првенец во ХНЛ!

Македонскиот фудбалски репрезентативец Влатко Стојановски го запиша својот гол-првенец во Хрватската фудбалска лига.

На дуелот меѓу Горица и Шибеник, нашиот напаѓач во игра влезе во 67. минута и му требаа само неколку секунди за да ја затресе противничката мрежа и да го израмни резултатот на 2-2. Поранешниот член на Ренова по одрлично двојно додавање со Да Круз биеше прецизно во гостинската мрежа и првпат се радува на погодок во хрватскиот шампионат.

  • Голот на Стојановски против Шибеник:

Сепак, иако Македонецот погоди за израмнување, до крајот на натпреварот Шибеник успеа да ја скрши домашната одбрана и славеше со минимални 2-3.

Состави

Dinko Jelicic

4-3-3

    Damir Canadi

    4-4-2