СТАРТНИ СОСТАВИ: Очекуван избор на Коман и Нагелсман за дербито на „Камп Ноу“

Baern

Најинтересниот натпревар во првото коло од Лигата на шампионите се очекува да го одиграат Барселона и Баерн Минхен

Јулиан Нагелсман ќе се надигрува со Роналд Куман и ќе се обиде да го освои „Камп Ноу“. Тренерите ги открија имињата со кои ќе истрчаат од првата минута.

Барселона: Тер Штеген, Пике, Араухо, Ерик Гарсија, Алба, Бускетс, Педри, Френки Де Јонг, Серхи Роберто, Лук де Јонг, Депај

Баерн Минхен: Нојер, Упамекано, Зуле, Павар, Кимих, Горецка, Дејвис, Мусиала, Милер, Сане, Левандовски

Каталонците имаат болни сеќавања од последното соочување со Баерн, во кое загубија со убедливи 8-2.

Состави

Роналд Куман

4-4-2

    Јулијан Нагелсман

    4-4-2