СТАРТНИ СОСТАВИ: Белгија со сите сили во напад на Словаците

Вториот натпревар од групата Е на Европското првенство ќе го одиграат Белгија и Словачка. По изненадувачки убедливата победа на Романците против Украина, сега на потег се „ѓаволите“ да ја оправдаат фаворитската улога. 

На еден час пред натпреварот селекторите Доменико Тедеско и Франческо Калцона ги открија адутите на кои ќе сметаат од првата минута. 

  • Стартни состави за натпреварот:

Белгија (4-2-3-1): Кастелс; Кастањ, Фаес, Дебас, Караско: Мангала, Онана; Тросар, Де Брујне, Доку; Лукаку.

Словачка (4-3-3): Дубравка; Ханчко, Шкрињар, Вавро, Пекарик; Дуда, Лоботка; Куцка; Хараслин, Боженик, Шранц.