СТАРТНИ СОСТАВИ: Анчелоти не калкулира против Шахтјор, Азар одново на клупата

Дуелите меѓу Реал Мадрид и Шахтјор, односно Милан и Порто ќе ја отворат денешната програма во Лигата на шампионите. Карло Анчелоти ќе излезе на терен со најсилен состав, со оглед на важноста на бодовите на денешното соочување на „Сантијаго Бернабеу“.

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Алаба, Милитао, Менди, Карвахал, Крос, Модриќ, Касемиро, Васкез, Бензема, Винисиус јуниор;

ШАХТЈОР: Трубин, Марлон, Додо, Матвиленко, Исмаили, Степаненко, Алан Патрик, Тете, Маикон, Мудрик, Фернандо;

Покрај овој меч, во терминот од 18:45 часот се игра и дуелот Милан - Порто.

Состави

Карло Анчелоти

4-3-3

    Roberto De Zerbi

    4-5-1