Стандарден првотимец на Барса е на излезни врати

Алба

Жорди Алба се наоѓа на излези врати од Барселона, пишуваат медиуми блиски до каталонскиот гигант.

Незаменливиот играч на левата бековска позиција не прифатил намалување на платата. Сите останати ветерани се согласиле на овој предлог на управата, со цел да се намали финансиската криза низ која што минута клубот. Поради тоа многу членови на управата сега сакаат шпанскиот репрезентативец да биде продаден. Тоа ќе биде еден вид санкција поради „непослушноста“ кон Барса.

Хозе Гаја од Валенсија е негова потенцијална замена. Роналд Куман го сака брзоногиот бек, кој ќе пристигне на „Камп Ноу“ само ако Алба навистина си замине.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.