Српските У18 репрезентативци пресилни за пулените на Тони Јакимовски

Младата репрезентација на Македонија до 18 години го одигра предвидениот контролен натпревар против соодветната селекција на Србија. На натпреварот кој беше одигран во Стара Пазова, избраниците на селекторот Тони Јакимовски беа поразени со 3-0.

Селекцијата на Србија сите голови ги постигна во првиот дел.

Бубањ во 27. минута го отвори резултатот на мечот. Во 32. минута Милошевиќ погоди за предност од 2-0. Во 39. минута, Бубањ го постигнува својот втор гол и ги поставува конечните 3-0.

Македонија: 
Петар Јакимов, Ѓорѓи Џеков, Абиола Бамијоко, Марко Стојилевски, Даниел Марковски, Лорик Каба Јакупи, Теодор Николовски, Зани Назифи, Мартин Ѓорѓиевски, Валон Алији, Хакија Цаноски
Селектор:
Тони Јакимовски