Распоред и резултати

Табели

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 15 13 1 1 34:11 23 40
2 ВојводинаВојводина 1 16 10 3 3 29:15 14 33
3 ЧукаричкиЧукарички 1 15 10 3 2 20:11 9 33
4 ПартизанПартизан 15 10 2 3 35:9 26 32
5 FK Tsc Backa TopolaFK Tsc Backa Topola 16 8 5 3 28:17 11 29
6 ВождовацВождовац 16 7 5 4 29:23 6 26
7 Раднички НишРаднички Ниш 15 8 1 6 20:19 1 25
8 Младост ЛучаниМладост Лучани 2 16 6 4 6 16:19 -3 22
9 Спартак СуботицаСпартак Суботица 1 16 7 0 9 17:25 -8 21
10 ЈаворЈавор 1 16 5 5 6 23:24 -1 20
11 НапредакНапредак 1 16 5 3 8 20:22 -2 18
12 ПролетерПролетер 1 15 4 4 7 13:20 -7 16
13 Радник СурдулицаРадник Сурдулица 15 4 3 8 15:24 -9 15
14 РадРад 16 3 2 11 12:31 -19 11
15 ИнџијаИнџија 16 2 1 13 11:31 -20 7
16 Мачва ШабацМачва Шабац 16 0 4 12 7:28 -21 4

Pages