Најнови вести

Табела

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 ТСЦ Бачка ТополаТСЦ Бачка Топола 7 6 1 0 18:6 +12 19
Група за шампион
2 ПартизанПартизан 6 5 1 0 16:9 +7 16
Група за шампион
3 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 7 5 0 2 21:7 +14 15
Група за шампион
4 ВождовацВождовац 7 3 3 1 11:8 +3 12
Група за шампион
5 ЧукаричкиЧукарички 7 3 3 1 10:9 +1 12
Група за шампион
6 Младост ЛучаниМладост Лучани 7 3 2 2 9:10 -1 11
Група за шампион
7 IMT Novi BelgradeIMT Novi Belgrade 4 8 3 1 4 13:12 +1 10
Група за шампион
8 Нови ПазарНови Пазар 1 7 3 1 3 10:10 0 10
Група за испаѓање
9 Спартак СуботицаСпартак Суботица 1 7 3 0 4 9:11 -2 9
Група за испаѓање
10 ЈаворЈавор 1 7 2 2 3 7:11 -4 8
Група за испаѓање
11 ВојводинаВојводина 1 7 2 2 3 7:14 -7 8
Група за испаѓање
12 Радник СурдулицаРадник Сурдулица 7 1 4 2 5:5 0 7
Група за испаѓање
13 НапредакНапредак 7 2 1 4 6:10 -4 7
Група за испаѓање
14 Раднички НишРаднички Ниш 7 2 0 5 8:12 -4 6
Група за испаѓање
15 FK Zeleznicar PancevoFK Zeleznicar Pancevo 7 1 1 5 6:15 -9 4
Група за испаѓање
16 Раднички 1923Раднички 1923 7 1 0 6 5:12 -7 3
Група за шампион
Група за испаѓање
Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 30 26 4 0 81:14 +67 82
Група за шампион
2 ТСЦ Бачка ТополаТСЦ Бачка Топола 30 18 8 4 52:22 +30 62
Група за шампион
3 ЧукаричкиЧукарички 30 19 5 6 56:31 +25 62
Група за шампион
4 ПартизанПартизан 30 17 6 7 57:28 +29 57
Група за шампион
5 ВојводинаВојводина 30 14 12 4 47:27 +20 54
Група за шампион
6 Нови ПазарНови Пазар 30 15 5 10 37:31 +6 50
Група за шампион
7 ВождовацВождовац 30 11 6 13 24:42 -18 39
Група за шампион
8 Раднички 1923Раднички 1923 30 10 7 13 29:30 -1 37
Група за испаѓање
9 КолубараКолубара 30 10 7 13 23:45 -22 37
Група за испаѓање
10 НапредакНапредак 30 8 7 15 22:31 -9 31
Група за испаѓање
11 Раднички НишРаднички Ниш 1 30 7 8 15 30:51 -21 29
Група за испаѓање
12 ЈаворЈавор 1 30 7 8 15 28:49 -21 29
Група за испаѓање
13 Спартак СуботицаСпартак Суботица 30 5 10 15 26:43 -17 25
Група за испаѓање
14 Младост ЛучаниМладост Лучани 30 4 11 15 32:52 -20 23
Група за испаѓање
15 Радник СурдулицаРадник Сурдулица 30 5 8 17 21:44 -23 23
Група за испаѓање
16 FK Mladost Gat Novi SadFK Mladost Gat Novi Sad 30 4 8 18 20:45 -25 20
Група за шампион
Група за испаѓање
Јелен Суперлига, Испаѓање
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 НапредакНапредак 37 10 9 18 27:37 -10 39
2 Спартак СуботицаСпартак Суботица 37 9 12 16 38:49 -11 39
3 Младост ЛучаниМладост Лучани 37 9 11 17 40:57 -17 38
4 ЈаворЈавор 1 37 9 10 18 35:56 -21 37
Бараж за опстанок
5 Радник СурдулицаРадник Сурдулица 1 37 8 11 18 28:50 -22 35
Бараж за опстанок
6 Раднички НишРаднички Ниш 2 37 9 8 20 37:61 -24 35
Испаѓање
7 КолубараКолубара 1 37 11 8 18 28:57 -29 32
Испаѓање
8 FK Mladost Gat Novi SadFK Mladost Gat Novi Sad 1 37 6 12 19 25:49 -24 30
Бараж за опстанок
Испаѓање
Суперлига, Првенствен плејоф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 37 30 7 0 96:19 +77 97
Квалификации за Лига на шампиони
2 ТСЦ Бачка ТополаТСЦ Бачка Топола 37 22 9 6 66:32 +34 75
UEFA Europa League Qualification
3 ЧукаричкиЧукарички 37 23 6 8 65:38 +27 75
UEFA Conference League Qualification
4 ПартизанПартизан 37 21 8 8 68:34 +34 71
UEFA Conference League Qualification
5 ВојводинаВојводина 37 16 15 6 59:35 +24 63
6 Нови ПазарНови Пазар 37 15 6 16 40:49 -9 51
7 ВождовацВождовац 37 13 7 17 29:52 -23 46
8 Раднички 1923Раднички 1923 37 11 9 17 37:43 -6 42
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Europa League Qualification
UEFA Conference League Qualification