Суперлига

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 30 26 4 0 81:14 +67 82
Група за шампион
2 ТСЦ Бачка ТополаТСЦ Бачка Топола 30 18 8 4 52:22 +30 62
Група за шампион
3 ЧукаричкиЧукарички 30 19 5 6 56:31 +25 62
Група за шампион
4 ПартизанПартизан 30 17 6 7 57:28 +29 57
Група за шампион
5 ВојводинаВојводина 30 14 12 4 47:27 +20 54
Група за шампион
6 Нови ПазарНови Пазар 30 15 5 10 37:31 +6 50
Група за шампион
7 ВождовацВождовац 30 11 6 13 24:42 -18 39
Група за шампион
8 Раднички 1923Раднички 1923 30 10 7 13 29:30 -1 37
Група за испаѓање
9 КолубараКолубара 30 10 7 13 23:45 -22 37
Група за испаѓање
10 НапредакНапредак 30 8 7 15 22:31 -9 31
Група за испаѓање
11 Раднички НишРаднички Ниш 1 30 7 8 15 30:51 -21 29
Група за испаѓање
12 ЈаворЈавор 1 30 7 8 15 28:49 -21 29
Група за испаѓање
13 Спартак СуботицаСпартак Суботица 30 5 10 15 26:43 -17 25
Група за испаѓање
14 Младост ЛучаниМладост Лучани 30 4 11 15 32:52 -20 23
Група за испаѓање
15 Радник СурдулицаРадник Сурдулица 30 5 8 17 21:44 -23 23
Група за испаѓање
16 FK Mladost Gat Novi SadFK Mladost Gat Novi Sad 30 4 8 18 20:45 -25 20
Група за шампион
Група за испаѓање