ВИДЕО: Срамна симулација на Јилмаз, падна како да го погодија со куршум

Јилмаз

Турција ремизира на последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство на домашен терен против Норвешка.

Капитенот и првиот напаѓач на турската репрезентација Бурак Јилмаз направи срамен потег кој го одбележа мечот. Неговата симулација наиде на негативни реакции на социјалните мрежи, кои беа згрозени од начинот на кој што голгетерот сакаше да изнуди пенал.

Норежаните останаа на втората позиција, со два бода повеќе од Турција. Првото место засега го држи Холандија, која славеше минимално кај Летонија.

Состави

Штефан Кунц

4-2-3-1

    Staale Solbakken

    4-3-3