ВИДЕО: Спировски во голгетерски ритам, деби погодок во израелското првенство

Спировски

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски го постигна вториот сезонски погодок во екипата на Хапоел Тел Авив.

Неговиот тим стигна до водство против Хапоел Беер Шева, откако 29-годишникот доби одлична асистенција и ја искористи за да бие прецизно по земја.

Ова за македонскиот играч за врска е прв погодок во израелското првенство. Дебитантската реализација за новата екипа ја имаше во Купот.