ВИДЕО: Спировски со блескав старт, даде гол на дебито за Мариупол

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски се запиша во листата на стрелците на дебито за неговиот нов клуб Мариупол.

Спировски премиа како слободен во украинскиот шампионат и погоди по 25. минути игра на првиот настап, во натпреварот против Олександрија (1-1).

Играчот од средниот ред реализира откако една топка од слободен удар заврши во пречката, а тој со глава ја смести во мрежата на противничкиот тим.

Навивачите на Мариупол се задоволни од дебито на Спировски. Македонецот одигра едно полувреме и доби солидна оценка за прикажаното.