Соиграчите на Столе со невидена глупост: Не ги имитирајте Меси и Суарез... (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рајо Ваљекано направија невидена глупост од пенал во обид да ги имитираат Лионел Меси и Луис Суарез кои во редовите на Барселона си поигруваа за време на ударите од белата точка.

Имено, Рајо доби пенал пред финишот на првиот дел, но наместо да се изведе нормално и да се дојде до 3-1, играчите решија да прават циркузи. Во продолжение, погледнете за што станува збор.

Глупоста на мечот Рајо Ваљекано - Џирона:

На крајот, Рајо остана без победата, затоа што Циганков имаше свој ден и постигна два гола.

Состави

Francisco

4-2-3-1

    Michel

    4-1-4-1