Скандал во Рим: Фановите на Лацио ја удрија младата ѕвезда на Рома со шише од пиво (ВИДЕО)

„Дерби дела Капитале“ во четвртфиналето на Копа Италија го реши Матија Закањи, кој со гол од пенал донесе триумф за Лацио над Рома (1-0). 

Овој натпревар на „Олимпико“ го одбележа и еден скандал. Имено, за време на натпреварот младата ѕвезда на „волчицата“ Едоардо Бове доби удар со стаклено шише од пиво. Навивачите на Лацио фрлија кон теренот и го погодија Бове во пределот на вратот. 

За среќа ударот не предизвика проблеми кај младиот фудбалер, а може да биде задоволен што истиот не беше во главата...