ВИДЕО: Сите се фатија за глава – нов брутален старт на Фелипе Мело! 

Фелипе Мело уште еднаш потврди дека е еден од најагресивните фудбалери на денешницата. Бразилскиот ас во текот на својата кариера има заработено безброј црвени картони, а последниот го направи синоќа, откако нокаутира противнички фудбалер. 

По еден воздушен дуел, Мело со лактот брутално го удри противникот по главата, кој како покосен падна на тревникот. Очекувано, главниот судија реагираше соодветно и го испрати на трибини искусниот фудбалер на Палмеирас. 

  • Погледнете го жестокиот старт на Мело: