ВИДЕО: Сите му се смеат на голманот на Њујорк Сити за автоголот на сезоната во МЛС

Американската МЛС лига и сезонава нуди интересни згоди и моменти кои остатокот на светот ги регистрира со интерес и внимание. Но, има и комични ситуации кои се анти-спот за развојот на фудбалот во оваа земја.

Голманот на Њујорк Сити, Шон Џонсон со непростлива грешка е потсмев на фановите на својата екипа, но и ширум светот.

  • Грубата грешка на Шон Џонсон и автоголот на Њујорк Сити: 

За среќа на Џонсон, дуелот меѓу неговиот Њујорк и Минесота заврши без победник 3-3, откако Исмаил Тужури израмни во 64. минута.