ВИДЕО: Синовите на Матиќ и Роналдо ги копираа татковците, видеото стана хит!

Синовите на Немања Матиќ и Кристијано Роналдо одлично ја ископираа акцијата на нивните татковци од натпреварот против Челзи (1-1) кој се одигра во четвртокот.

Филип Матиќ одигра лоб-додавање над одбраната, а неговиот врсник, 11-годишниот Кристијано Роналдо Јуниор убаво ја прими топката и потоа ја закова во мрежата. Видеото веднаш стана вирално на интернет и доби голем број позитивни коментари од обожавателите.

Филип Матиќ и Роналдо Јуниор играат заедно на Академијата на Манчестер Јунајтед, каде што посетуваат и училиште. Со нив е и Каи Руни, синот на легендарниот Вејн Руни.

Состави

Ралф Рангник

4-2-3-1

    Томас Тухел

    3-4-2-1