ВИДЕО: Синот на Меси скокаше од радост кога го дозна добитникот на „Златната топка“

Лионел Меси со целото свое семејство денес пристигна во Париз, каде што ја освои шестата „Златна топка“.  Во центарот на вниманието во најемотивниот момент беше помладиот син, Матео.

Неговата реакција по официјализацијата на добитникот на признанието слатко ќе ве насмее.

Меси се издвои од Роналдо и со шест „Златни топки“ е непрокосновен на врвот на вечната листа.