ВИДЕО: Силекс направи наивен пенал, Дрита го казни невниманието

Косовска Дрита дојде до предност во натпреварот против Силекс (0-1) во квалификациите од Лигата на Европа на самиот старт на второто полувреме.

Даниел Карчески беше невнимателен во казнениот простор и при еден пробив на Намани, го сруши противничкиот играч. Судијата покажа на белата точка, а предност донесе Фидан Гербеши.

  • Голот на Дрита против Силекс: