ВИДЕО: „Шверцери“ го запалија Чаир, Шкупи чека на Лига Европа

Екипата на Шкупи во последниот натпревар во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) го совлада Вардар (4-1) и дојде до големи три бода со кои го освои четвртото место и се уште е во игра за Европа.

Чаирчани чекаат победа на Шкендија во Купот на Македонија над Пелистер, за официјално да слават Лига Европа. Навивачите на клубот, популарните „Шверцери“, со песна ги поздравија играчите по дуелот со градскиот ривал и направија пиротехничко шоу

Во продолжение, погледнете ја атмосферата на „Чаир“:

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШкендијаШкендија 18 12 4 2 42:14 28 40
2 ВардарВардар 18 10 5 3 22:10 12 35
3 Академија ПандевАкадемија Пандев 18 9 3 6 20:14 6 30
4 РаботничкиРаботнички 18 8 2 8 26:28 -2 26
5 ШкупиШкупи 1 18 6 5 7 16:19 -3 23
6 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 1 18 5 6 7 22:26 -4 21
7 РеноваРенова 2 18 5 6 7 19:24 -5 21
8 СилексСилекс 2 18 4 6 8 12:23 -11 18
9 ПобедаПобеда 1 18 5 2 11 14:24 -10 17
10 БеласицаБеласица 1 18 4 5 9 15:26 -11 17