Алсвенскан

Primary tabs

Најнови вести

  • Малме тргнува во потера по Ѓургарден

    Играчките ресурси со кои располага Малме и нивните мисли во месец август беа насочени само кон квалификациите за Лигата на шампионите. Епилогот е пласман во групната фаза. Сега, време е мислите да се насочат кон Алсвенска, затоа што следната сезона нема да има Лигата на шампионите ако не се освои титула.

  • Хамшик со ГОЛЧИШТЕ се „чекира“ назад во Европа!

    Марек Хамшик оваа зима се врати во Европа по својата авантура во Далиан Про во Кина и заигра за шведски Гетеборг. Екипата која оваа сезона е „мајстор“ за нерешени исходи, бидејќи има пет реми средби од седум натпревари во Алсвенскан лигата вчера одигра без победник и со Сириус (2-2). 

  • Не ги пуштаат на трибини, па фановите на АИК се собраа во трговски центар!

    Општо познато е дека во најголем дел од земјите во светот, навивачите не присуствуваат на спортските настани поради пандемијата со коронавирусот. 

Табели

Алсвенскан лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АИКАИК 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ХакенХакен 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ЃургарденЃургарден 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ФалкенбергсФалкенбергс 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ХамарбиХамарби 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ХелсинборгХелсинборг 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ЕлфсборгЕлфсборг 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ГетеборгГетеборг 0 0 0 0 0:0 0 0
1 НорчепингНорчепинг 0 0 0 0 0:0 0 0
1 БрагеБраге 0 0 0 0 0:0 0 0
1 СириусСириус 0 0 0 0 0:0 0 0
1 КалмарКалмар 0 0 0 0 0:0 0 0
1 МалмеМалме 0 0 0 0 0:0 0 0
1 МјалбиМјалби 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ОреброОребро 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ОстершундсОстершундс 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Варберис БОИСВарберис БОИС 0 0 0 0 0:0 0 0