Што се случува во Андалузија: Четири пенали за едно полувреме, само два гола (ВИДЕО)

Севиља и Салцбург играат интересен натпревар на кој беа досудени дури четири пенали во првиот дел.

Гостите обезбедија два удари од белата точка во низа. Првиот го промаши Адејеми, а потоа успешен реализатор за водство беше Сушиќ.

Потоа истиот фудбалер промаши трет пенал за гостите во првиот дел. Казна пристигна на спротивната страна кога Ракитиќ израмни на 1-1.

Ел Несири во продолжението доби црвен картон, па Севиља го доигра мечот на домашен терен со човек помалку.

Состави

Julen Lopetegui

4-4-2

    Матиас Јаисле

    4-4-2